אקנה באזור החזה – להיפטר מהמטרד לצמיתות!

טיפול באקנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול באקנה!

אקנה באיזור החזהכאילו אין די באקנה המופיעה על הפנים, היא עלולה לצוץ גם על החזה. מחקרים מראים כי רוב האנשים הסובלים מאקנה על הפנים, סובלים אף מצורה כלשהי של אקנה על הגוף. כשהיא מופיעה על החזה, העור העבה והגדול יותר של שטח גוף זה גורם לסמינים חמורים יותר מאלו של אקנה על הפנים.

אקנה על החזה היא מצב עימו מתמודדים אנשים רבים, והוא יכול לקרות לכל אחד, אם כי הוא שכיח יותר בקרב בני נוער.

האקנה עשויה להופיע בצורת נקודות אדומות קטנות, או חטטים. הגורמים השונים להיווצרות האקנה, תורמים להשפעת הזיהום וחומרת התסמינים.

גורמים המובילים לאקנה על החזה

ללא קשר למיקומה, אקנה היא תוצאת שילוב של עודף שמן, נקבוביות סתומות, חיידקים ודלקות. כאשר הנקבוביות סתומות, מתבטא המצב בתאי עור מתים, הלכודים בשמן הטבעי של העור בנקבובית, ונבנית קרקע פורה לחיידקים משגשגים וכתוצאה מכך נגרמת הדלקת. אם העור חסום, גורם המצב לאקנה קלה המתבטאת בנקודות שחורות. ככל שהזיהום עמוק יותר, כך חמור יותר המצב.

תנאים מסוימים הגורמים להיווצרות אקנה על החזה כוללים:

ביגוד

העור הופך להיות שמנוני ולח בעיקר כתוצאה מלבישת בגדים שאינם מתאימים, הגורמים להצטברות שמנים על העור, חסימת הנקבוביות וכתוצאה מכך מתפתחים חיידקים. בגדים הדוקים, ובמיוחד בגדים העשויים מחומר שאינו מאפשר לעור לנשום, עלולים להוות מטרד שגורם לאקנה.

לכן חשוב לשטוף את העור עם סבון עדין לא יותר מפעמיים ביום, על מנת לסייע במניעת וטיפול באקנה. לאחר המקלחת, יש לייבש את העור עם מגבת נקייה. שפשוף יתר עלול לגרום לגירוי אקנה נוסף. בגדים משוחררים ונקיים, העשוים מומרים נושמים כגון כותנה, מונעים אקנה על החזה.

זיעה – מהווה קרקע פורה לחיידקים. ככל שתאי עור מתים מצטברים בזיעה, הם סותמים את הנקבוביות ובכך נוצר המקום המושלם לגדילת ושגשוג חיידקים, הגורמים להופעת אקנה. כשאדם מזיע כתוצאה מפעילות גופנית או מאמץ יתר, מופיעים אגלי זיעה על עורו, המתערבבים עם השמן והרעלים על פני שטח העור. בהמשך הנקבוביות מגורות או נסתמות וכתוצאה מכך מופיעה אקנה. לכן מומלץ להתקלח בכל מצב של הזעה, על מנת לשטוף את הזיעה והרעלים מהעור.

מצעים – כשמצעים שאינם נקיים באים במגע עם העור, הם עלולים לספוג שמנים ולכלוך היוצרים נגעים על העור. מצב זה מספק אף קרקע פורה לחיידקים. לכן יש לשטוף סדינים ושמיכות באופן קבוע.

השבת המצב לקדמותו

בין אם המצב מתבטא בנקודות בודדות או מקבץ גדול של פצעונים, התפרצות היוצרת אקנה על החזה עלולה להיות מקור לגירוי רגיש וכואב. אם המקרה קל, ניתן לטפל בו בעזרת טיפול נכון, המתחיל בניקוי הולם של האזור.

יש להשתמש בסבון עדין ולשטוף ביסודיות את כל שטח החזה. אם הניקוי מתבצע בעזרת מטלית או מגבת, ניתן להפעיל לחץ קל על האזור, על מנת להסיר את הנקבוביות. בנוסף, מומלץ לשקול פילינג לעור, המסייע להסרת תאים מתים ופסולת.

טיפול תרופתי לאקנה כולל תרופות לבליעה או תרופות המתאימות למריחה על עור החזה. המוצרים יכולים להגיע בצורת תרסיסים, קרמים, משחות או אבקות. יש להתייעץ עם הרופא על מנת להפחית את הדלקת והחיידקים. אם מקרה האקנה חמור, יש להתייעץ עם רופא עור על מנת להתאים טיפול אישי.

אקנה על החזה עשויה להצביע על בעיות חמורות, בין אם מדובר במצבים פיסיים או רגשיים הגורמים לאדם מבוכה המונעת ממנו להתמודד עם בעיות אחרות שעלולות להעורר. אך הטיפול הנכון מסייע להשגת שליטה במצב ותחושה טובה יותר. פצעונים הם מצב שקורה לאנשים רבים, ויש להקדיש את הזמן לטיפול בהם.

המרכז לטיפול באקנה

המרכז לטיפול באקנה מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול באקנה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול באקנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: