אקנה קלה – אקנה שניתן להעביר בקלות!

טיפול באקנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול באקנה!

אקנה קלההסימנים הראשונים של אקנה קלה עשויים להתבטא במספר בליטות אדומות המופיעות סביב הפה או הסנטר.

אקנה אינה מתפרצת בקרב בני נוער בלבד, אלא עשויה להופיע גם בעקבות תקופה מלחיצה. הבנת אקנה ובחינת אפשרויות הטיפול מסייעת להתמודדות עימה ומציאת פתרון מעשי, בעזרת רופא עור.

סימנים וגורמים לאקנה קלה

תסמיני אקנה בקרב מבוגרים עשויים להיות שונים לחלוטין מאקנה בגיל ההתבגרות. למשל, המיקום. היא עשויה להתבטא בבליטות זעירות המופיעות בחלק התחתון של הפנים, בעיקר סביב הפה, הלסת והצוואר.

הנגעים מופיעים בדרך כלל באזורים בהם קיים הריכוז הגבוה ביותר של בלוטות החלב, כגון הפנים, הצוואר, הגב העליון והחזה. הנקבוביות נחסמות וכך מופיעים פצעונים, חטטים ופצעים מוגלתיים שעשויים לגרום לגרד, כמו גם נקודות שחורות המעידות על נקבוביות חסומות באופן חלקי. פצעונים אלו עשויים להכיל שילוב של שמן, חיידקים ותאי עור מתים,

אקנה בקרב מבוגרים עשויה להופיע כתוצאה מעור יבש או תקופות לחץ ומתח. בקרב נשים, שינויים הורמונאליים כגון הריון וגיל המעבר עלולים לגרום להופעת הפצעונים. גורמים נוספים יכולים להיות אלרגיה לבגדים מבדים מסוימים או תרופות מסוימות.

טיפול מעמיק באקנה קלה

אם מופיעים תסמיני אקנה, הצעד הראשון הוא להתייעץ עם רופא עור. קיימים מגוון טיפולים זמינים כיום, כך שאין צורך לרוץ ולרכוש קרמים יקרים. בדרך כלל הטיפול באקנה קלה מתבצע עם תרופות לשימוש מקומי כגון חמצן בנזואיל, חומצה סליצילית או חומצה אזלאית.

אנטיביוטיקה מקומית כגון אריתרומיצין או קלינדמיצין משמשת לטיפול באקנה דלקתית קלה. רופא העור יכול לרשום רטינואידים כגון רטין A, הנגזרים מוויטמינים המסייעים לזקיקים להתנקות והם מכילים תכונות אנטי דלקתיות. קיימים מחקרים המוכיחים כי טיפול יעיל באקנה קלה משלב רטינואידים מקומיים עם תרופה מיקרוביאלית, ושיטה זו עדיפה על שימוש בתרופה אחת בלבד.

תרופות מקומיות זמינות בצורות שונות, כולל ג'לים וקרמים, רופא העור יכול לייעץ לגבי סוג הטיפול הטוב ביותר באופן אישי. אנשים עם עור יבש או רגיש מגיבים טוב יותר לקרמים ותחליבים, בעוד שאנשים עם עור שמן מפיקים תועלת מג'ל.

חיוני לבצע את הוראות הטיפול בקפדנות. לדוגמא, לעיתים יש להתחיל את הטיפול בעדינות עם מריחת טיפת קרם בלבד על הפנים. הטיפול המקומי צריך לכלול את כל האזור הפגוע ולא את הנגעים בלבד, ותרופות מסוימות צריכות לשמש בלילה בלבד.

חומרים המשפרים את מראה הצלקות הכוללות כוללים טיפולי פילינג כימי, המעצבים מחדש את העור. טיפולים אלו מסלקים שכבות תאי עור מתים, כך שהטיפול המקומי חודר עמוק יותר ומהווה השפעה יעילה יותר על האקנה.

הציפיות מהטיפול צריכות להיות ריאליות עד להשגת השיפור. אקנה מתפתחת בתוך חודשיים, כך שהטיפול צריך להימשך לפחות פרק זמן דומה כדי שיהיה יעיל. אין אפשרות לקבל זריקה כדי להעלים במהירות את האקנה, ולכן המטופלים נדרשים לגלות סבלנות ושיתוף פעולה. אנשים מגיבים באופן שונה לטיפול ולעיתים המצב מתחיל להשתפר לאחר חודש וחצי בלבד. טיפול ברטינואידים מתחיל לשפר את המצב מעט מוקדם יותר.

טיפים לטיפוח עור

החדשות הטובות לאנשים עם אקנה קלה הוא שאין צורך לחיות עימה, רק להקפיד על כללי היגיינת עור.

להימנע משפשופים – שפשוף אגרסיבי של העור עשוי להחמיר את האקנה. יש להימנע מסבונים קשים וחומרי חיטוי אשר עשויים לגרות ולהחמיר עור רגיש, במיוחד בתקופת נטילת תרופות מרשם.

להימנע מחיטוטים בעור – הדרך בטוחה להחמיר את האקנה ואפשרות ההצטלקות.

תזונה נכונה – יש להקפיד על הרגלי התזונה. אם מזונות מסוימים מחמירים את האקנה, יש להימנע מהם.

בדיקת תוויות – יש לבחור מוצרי קוסמטיקה שאינם מכילים שמנים, ולהתייעץ עם הרופא לגבי המוצרים אשר עלולים להפריע לטיפול.

המרכז לטיפול באקנה

המרכז לטיפול באקנה מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול באקנה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול באקנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: