בנזוטאיל פרוקסיד לטיפול באקנה

טיפול באקנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול באקנה!

ג'לבנזוטאיל פרוקסיד הוא חומר בעל תכונות אנטיספטיות, אשר יעיל במיוחד לטיפול באקנה קלה ובקומודונים. השימוש בבנזוטאיל פרוקסיד גורם להרג החיידקים אשר נמצאים על העור ובכך להקלה על האקנה.

כמו כן, החומר יכול לחדור את זקיקי השערה ולמנוע את התפתחות החיידקים בתוך בלוטות החלב, ולכן נחשב ליעיל ביותר לטיפול באקנה. ניתן להשתמש בבנזוטאיל פרוקסיד על ידי מספר סוגים של תכשירים, אשר ניתן לרכוש עם או בלי מרשם רופא.

קלירקס

אחד התכשירים הנפוצים והיעילים ביותר לטיפול באקנה אשר ניתן לרכוש ללא מרשם רופא. התכשיר קלירקס מגיע במספר מינונים שונים, אשר ניתן להתאים לחומרת הפצעים.

שימוש בקלירקס משיג שיפור משמעותי במצב הפצעים תוך פרק זמן קצר, וכולל תופעות לוואי מעטות בלבד.

התכשיר קלירקס מגיע בצורת ג'ל המיועד לשימוש מקומי וממוקד כמו הפנים וברחיץ, המיועד לשימוש באזורים נרחבים כמו הגב, ויש להתאים את התכשיר לסוג הפצעים ואופיים.

בנזמיצין ג'ל

תכשיר אפקטיבי ביותר אשר דורש מרשם רופא. התכשיר מכיל שילוב של אנטיביוטיקה מסוג אריתרומיצין ובנזוטאיל פרוקסיד, והאפקט הסינרגיסטי של שני החומרים משיג תוצאות מצוינות תוך זמן קצר.

השימוש הנכון בבנזוטאיל פרוקסיד

בנזוטאיל פרוקסיד הוא תכשיר יעיל מאוד להקלה על אקנה, אך על מנת להבטיח יעילות מקסימלית חשוב מאוד לדעת את דרך השימוש הנכונה בתכשיר:

  • טיפול בפצעון בודד – במידה וקיים פצע בודד, מספיק למרוח את התכשיר באופן נקודתי על הפצע.
  • טיפול במספר פצעונים – במידה ומדובר על מספר פצעונים הנמצאים על העור, יש למרוח את הג'ל גם על השטח בין הפצעונים. במקרים אלה, ההנחה היא שקיימת כמות גדולה של חיידקים על שטחים נרחבים בעור, ובדרך זו ניתן להבטיח את הרג החיידקים בסביבת הפצעונים ולמנוע התפתחות נוספת של פצעים נוספים.
  • התחלת הטיפול על ידי ג'ל בריכוז נמוך – חשוב מאוד להתחיל את הטיפול על ידי שימוש בג'ל בריכוז המינימלי (2.5%) ובמידה ואינו עוזר לעלות במינון. טיפול בג'ל במינון גבוה מגביר את הסיכון לתופעות לוואי שונות ולכן רצוי להתחיל במינון הנמוך ביותר, ורק במקרה הצורך להגביר אותו.
  • השארת הג'ל על הפצע – על מנת להשיג אפקט מקסימלי, חשוב להשאיר את הג'ל על הפצע ולא לנגבו מייד לאחר המריחה. על פי ההמלצות, בשבוע הראשון לטיפול מומלץ להשאיר את הג'ל למשך שעה, בשבוע השני למשך שעתיים ולאחר מכן לאורך כל הלילה. בדרך זו ניתן להשיג את האפקט הגדול ביותר ולהביא להקלה משמעותית בחומרת האקנה.

תופעות לוואי של בנזוטאיל פרוקסיד

בדומה לכל טיפול, גם שימוש בבנזוטאיל פרוקסיד כולל מספר תופעות לוואי. בדרך כלל מדובר בתופעות לוואי וליות אשר ניתן להתמודד איתן, הכוללות:

  • יובש בעור – תופעת הלוואי המשמעותית ביותר של בנזוטאיל פרוקסיד הוא התייבשות העור. היובש גורם לגירוי מוגבר של האזור המטופל ולהתפתחות אדמומיות. במידה והיובש בלתי נסבל, רצוי להשתמש בתכשיר בעל ריכוז נמוך יותר או לעבור לטיפול אחר. הופעת היובש היא גם הסיבה של העליה ההדרגתית במשך השימוש בתכשיר ובריכוז החומר, ולכן יש להקפיד על הנחיות אלה על מנת להימנע ככל שניתן מהתפתחות הבעיה.
  • אלרגיה – קיימים אנשים האלרגיים לשימוש בבנזוטאיל פרוקסיד. במקרים אלה עלולה להתפתח פריחה באזור המטופל, אשר תחלוף לאחר הפסקת הטיפול.
  • אפקט מלבין – בין האפקטים של בנזוטאיל פרוקסיד קיים אפקט מלבין, אשר יכול לגרום להבהרת העור או להכתמת בגדים. ולכן יש להיזהר ממגע של התכשיר עם בגדים בעלי ערך, ולהשתדל להשתמש בו בצורה נבונה כך שלא יגרום להופעת כתמים.
המרכז לטיפול באקנה

המרכז לטיפול באקנה מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול באקנה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול באקנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: