טיפול טבעי באקנה

טיפול באקנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול באקנה!

טיפול טבעיהטיפול באקנה מתחלק לטיפול תרופתי קונבנציונלי וטיפול טבעי. הטיפול הקונבנציונלי באקנה כולל שימוש בתכשירים מסוגים שונים ותרופות כמו רואקוטן, אשר הוכחו באופן מחקרי כיעילים להקלה על האקנה ומניעת סיבוכים.

למרות האפקטיביות המוכחת של הטיפול הקונבנציונלי, ניתן להקל מאוד על תסמיני האקנה גם באמצעים טבעיים, אשר אינם דורשים התייעצות עם רופא או כל התערבות אחרת.

פעמים רבות, התכשירים הטבעיים עוזרים מאוד לשיפור המצב, ומומלצים בעיקר במקרים של אקנה קלה או כתוספת לטיפול התרופתי הקונבנציונלי (במקרים אלה כדאי להתייעץ עם הרופא לפני התחלת הטיפול הטבעי).

על מה מתבסס הטיפול הטבעי באקנה?

הטיפול הטבעי באקנה מתבסס על 3 דרכי טיפול עיקריות:

  • תזונה – ידוע שתזונה נכונה משפרת מאוד את מצב העור, ואי לכך תורמת רבות לטיפול באקנה.
  • שימוש בחומרים טבעיים – קיימים חומרים רבים העוזרים להזנת העור ולשיפור מצבו. לקטגוריה זו נכנסים בעיקר ויטמינים ומינרלים אשר מסייעים רבות לשיקום העור, והפחתת תסמיני האקנה. ניתן לקבל את החומרים המיטיבים האלה דרך התזונה או למרוח אותם ישירות על העור.
  • שמנים – אחת הבעיות הקשות במקרים של אקנה קלה היא יובש של העור. שימוש בשמנים מסוגים שונים עוזר להגברת שמנוניות העור והפחתת היובש.

תזונה נכונה

תזונה נכונה חשובה בכל מקרה, וכבר ידוע לכולם שכל מה שמכניסים אל הפה משפיע באופן ישיר על מצב הגוף. על מנת לשפר את מראה העור חשוב על אכילת מאכלים מזינים העשירים בויטמינים ומינרלים חשובים.

כמו כן, רצוי להרבות באכילת פחמימות מורכבות ולהפחית ככל שניתן אכילה של סוכרים פשוטים אשר הוכחו כמגבירים אקנה. קיימות מספר המלצות בסיסיות לגבי תזונה אצל אנשים הסובלים מאקנה:

  • ירקות ירוקים – עשירים בבטא קרוטן אשר מסייע לשיקום העור.
  • ויטמין A – בעל אפקט מיטיב על האקנה ועל עור הפנים, וניתן לקבל אותו בעיקר על ידי אכילת גזר.
  • סיבים תזונתיים – כוללים סוגי מזון כמו אורז מלא, דגנים וקטניות, ועוזרים לשיפור הבריאות הכללית ובעלי השפעה גם על מצב העור.
  • אנטי אוקסידנטים – עוזרים להפחית את התהליך הדלקתי, אשר בעל תפקיד חשוב במקרים של אקנה. ניתן לקבל את האנטי אוקסידנטים על ידי אכילת רימון, חמוציות וסוגי מזון שונים או באופן סינטתי.
  • אבץ – אבץ ידוע כמסייע להקלה על האקנה, וניתן לצרוך אותו על ידי שימוש בכדורים.
  • תוספי מזון נוספים – כמות המרכיבים החיוניים להקלה על אקנה נמצאת במזון ברמה נמוכה מאוד, ולכן ניתן לצרוך אותם גם על ידי תוספי תזונה המכילים כמות גדולה באופן משמעותי של מרכיבים מיטיבים שונים. מלבד אבץ, ניתן להשתמש בתוספי מזון שונים כמו אכינציאה, כורכום, קלנודלה וכל תוסף אחר אשר מומלץ לטיפול באקנה.

שימוש בשמנים

שימון העור ידוע כמקל באופן משמעותי על תסמיני האקנה, ומתאים בעיקר למקרים של אקנה קלה. כאשר בוחרים להשתמש בשמן, חשוב לבחור שמן מתאים, אשר ישיג אפקט מיטיב עם העור ויעזור בטיפול באקנה.

בחנויות הטבע השונות ניתן למצוא שמנים רבים אשר מיועדים למריחה על הפנים, וחשוב לבחור שמן בעל תכונות מחטאות (אנטי ספטי) ובעל אפקט מרגיע על העור.

לצורך זה, ניתן לבחור בשמנים כמו לבנדר, קמומיל, שמן אשכוליות וכל סוג אחר של שמן בעל תכונות מתאימות. כמובן שהשימוש בשמן נעשה באופן מקומי בלבד, ואין לשתות אותו או להשתמש בו בכל דרך אחרת. בנוסף, יש לעקוב אחר הוראות היצרן, ולזכור ששימוש מוגזם או לא נכון יכול לגרום בסופו של דבר לנזק.

ראו גם:

אקנה – מה כדאי לעשות ומה לא

בננות לטיפול בפצעונים

המרכז לטיפול באקנה

המרכז לטיפול באקנה מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול באקנה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול באקנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: