לא רק בפנים: טיפול בצלקות אקנה באזורים שונים בגוף

טיפול באקנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול באקנה!

אקנה היא מחלת עור שכיחה הפוגעת באנשים מכל הגילאים, אך היא נצפית בעיקר בגיל ההתבגרות. המחלה מתאפיינת בהופעת פצעים דלקתיים, אדמומיות וקומדונים (שחורים ולבנים) על פני העור.

אך האקנה לא פוגעת רק בפנים. היא יכולה להופיע גם באזורים אחרים בגוף, כמו הגב, החזה, הכתפיים, הצוואר ואפילו בזרועות. אקנה באזורים אלו עלולה להיות קשה יותר לטיפול מאשר אקנה בפנים, ונטייה להותיר אחריה צלקות בולטות יותר, לכן חשוב לבחור טיפול באקנה יעיל שלא משאיר צלקות.

טיפול בצלקות אקנה

הסיבות להופעת אקנה באזורים שונים בגוף

פעילות יתר של בלוטות החלב: בלוטות החלב מפרישות חלב, המהווה מזון אידיאלי לחיידקים הגורמים לאקנה. פעילות יתר של בלוטות אלו עלולה להוביל להיווצרות פצעים באזורים רבים בגוף, כולל הגב, החזה והכתפיים.

הזעה: הזעה מופרשת על ידי בלוטות הזיעה, הממוקמות בכל רחבי הגוף. הזיעה מכילה חומרים מזינים לחיידקים, ולכן היא עלולה להוביל להופעת אקנה באזורים שעוברים הזעה מרובה, כמו הגב, בית השחי והמפשעה.

חיכוך: חיכוך של העור בבגדים, בציוד ספורט או בחפצים אחרים עלול להוביל לגירוי של זקיקי השיער ולפצעים דלקתיים, ובכך לתרום להופעת אקנה באזורים אלו.

גורמים גנטיים: נטייה גנטית משפיעה רבות על התפתחות אקנה. אם לאחד ההורים או לשניהם יש היסטוריה של אקנה, הסיכוי שגם ילדיהם יסבלו מהמחלה גבוה יותר.

צלקות אקנה: סימני העבר של מחלת עור

צלקות אקנה הן סימנים נותרים בעור לאחר החלמת פצעי אקנה. הן יכולות להיות בצורות וגדלים שונים, ולהופיע כגומות, בליטות, כתמים כהים או בהירים. צלקות אקנה עלולות להוביל למבוכה, ירידה בביטחון העצמי ואף להשפיע על חיי החברה.

דוגמאות לצלקות אקנה:

צלקות אטרופיות: אלו הן הצלקות הנפוצות ביותר, והן מופיעות כגומות בעור. צלקות אלו נוצרות כתוצאה מפגיעה בקולגן, חלבון המבנה העיקרי של העור.

צלקות היפרטרופיות: אלו צלקות בולטות אדומות או ורודות, הנוצרות כתוצאה מייצור מוגזם של קולגן.

צלקות קלוידיות: אלו צלקות קשות ומבריקות, הנוצרות כתוצאה מצמיחה לא מבוקרת של רקמת צלקת.

כתמים פוסט-אקנמיים: אלו כתמים כהים או בהירים שנותרים בעור לאחר החלמת פצעי אקנה.

טיפולים להסרת צלקות אקנה

טיפולים מקומיים:

קרמים וג'לים המכילים רטינול: רטינול הוא נגזרת של ויטמין A, המסייעת בהבהרת כתמים, החלקת צלקות ועידוד התחדשות תאי העור.

חומצה גליקולית: חומצה זו גורמת לקילוף קל של שכבת העור העליונה,

חומצה אזלאית: חומצה זו ידועה ביכולתה להבהיר כתמים ולטשטש צלקות.

פילינג כימי: טיפול זה כרוך בקילוף שכבות עור עליונות באמצעות חומרים כימיים, מה שמסייע לטשטוש צלקות וכתמים. קיימים סוגים שונים של פילינג כימי, בי

טיפולים בהזרקות:

פילינג דרמטי: טיפול זה כרוך בהזרקת חומצה היאלורונית לשכבת העור העמוקה, מה שמסייע למלא גומות וצלקות אטרופיות.

סטרואידים: הזרקת סטרואידים יכולה לסייע בטשטוש צלקות היפרטרופיות וקלוידיות.

טיפולים באור:

טיפול בלייזר: טיפול זה משתמש בקרני לייזר לחיסול כלי דם זעירים המזינים את הצלקות, מה שגורם להן להתכווץ ולדהות.

טיפול באור אינפרה אדום: טיפול זה מסייע בהפחתת דלקת ועידוד ייצור קולגן, מה שמסייע לטשטוש צלקות.

ניתוח:

ניתוח כריתת צלקות: במקרים קיצוניים, ניתן לבצע ניתוח כריתת צלקות. ניתוח זה כרוך בהסרת צלקת העור והחלפתה בעור בריא.

האם טיפול הסרת צלקות אקנה מתאים לכל אחד?

טיפול הסרת צלקות אקנה אינו מתאים לכל אחד. חשוב להתייעץ עם רופא עור מומחה לפני תחילת כל טיפול, על מנת לקבל אבחון מדויק ולבחור את הטיפול המתאים ביותר.

מאיזה גיל אפשר לעשות טיפול להסרת צלקות אקנה?

ניתן לבצע טיפולים להסרת צלקות אקנה החל מגיל 18. עם זאת, חשוב לציין שגיל צעיר יותר עשוי להוביל לתוצאות טובות יותר, מכיוון שהעור עדיין גמיש ובעל יכולת התחדשות גבוהה יותר.

איפה כדאי לעשות טיפול להסרת צלקות אקנה?

מומלץ לבצע טיפולים להסרת צלקות אקנה בקליניקת יפה מקסימוב, קליניקה מומחית עם צוות מקצועי שיוכל לבצע אבחון מדויק, להציע מגוון טיפולים אפשריים ולבחור את הטיפול המתאים ביותר לצרכים האישיים שלכם.

חשוב לציין: אין המידע המוצג במאמר זה מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. יש להתייעץ עם רופא עור מומחה לפני תחילת כל טיפול להסרת צלקות אקנה.

המרכז לטיפול באקנה

המרכז לטיפול באקנה מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול באקנה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול באקנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: