פוטותרפיה לטיפול באקנה

טיפול באקנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול באקנה!

טיפולמלבד הטיפול התרופתי על ידי תרופות דרך הפה ותכשירים מקומיים, ניתן לטפל באקנה גם על ידי שימוש בגלי אור.

שיטה זו נקראת פוטותרפיה, ומתבססת על יכולתם של גלי האור להפחית את כמות החיידקים הנמצאים על העור ומעוררים את התפתחות האקנה.

כמו כן, הטיפול באור עוזר להפחית את התגובה הדלקתית של אזורי העור הסובלים מאקנה ובך מסייע להקלה על פצעי הבגרות.

מחקרים שונים הראו שהשימוש בפוטותרפיה עוזר להפחתה משמעותית ביותר של חיידקי העור והתהליך הדלקתי, ובכך הטיפול מסייע באופן משמעותי להקלה על האקנה ולהפחתת חומרת המצב.

מהלך הטיפול

הטיפול בפוטותרפיה הוא טיפול במהלכו מקרינים את עור הפנים למשך 20 דקות. למטרת הטיפול, משתמשים בנורות מיוחדות אשר מפיקות אור בעל אורך גל מסוים, אשר עוזר לחיסול חיידקי העור.

האור המוקרן אינו מסוכן לעור הגוף, ולא כולל את קרינת ה-UV המזיקה. הטיפול בפוטותרפיה כולל סידרה של כ-10 טיפולים המתבצעים פעמיים בשבוע, ולאחריו ניתן לראות אפקט משמעותי על האקנה ומצב העור.

למי מתאים טיפול בפוטותרפיה?

הטיפול בפותוטרפיה מתאים בעיקר למטופלים אשר לא השיגו שיפור לאחר טיפול אחר או לא יכולים לטפל באקנה בדרכים אחרות. הטיפול התרופתי באקנה כולל תופעות לוואי שונות והנחיות מגבילות, ואינו מתאים לאנשים הנדרשים להיות חשופים לשמש, נשים בהריון וכו'.

בנוסף, הטיפול התרופתי לעתים לא משיג שיפור משמעותי למצב האקנה, בין אם בגלל היענות לקויה מצד המטופלים ובין אם בגלל סיבות אחרות.

אי לכך, ניתן כמובן במקרים רבים להציע טיפול בפוטותרפיה, והמטופלים העיקריים להם מתאים טיפול באמצעות פוטותרפיה הם:

  • אנשים החשופים לשמש – קיימים אנשים רבים אשר נדרשים להיות חשופים לשמש במהלך היום. מטופלים אלה, כמו חיילים, ספורטאים, עובדי בניין וכו' אינם יכולים להשתמש בתכשירים כמו רואקוטן או מינוקסיצילין אשר הטיפול בהם דורש להימנע מחשיפה אל השמש, ולכן מתאימים מאוד לטיפול בפוטותרפיה.
  • אלרגיה לטיפול אחר – קיימים מטופלים האלרגיים לטיפול המקומי או לסוגים שונים של טיפול סיסטמי, ובמקרים אלה ניתן לנסות טיפול בפוטותרפיה.
  • נשים בהריון – במהלך ההריון לא ניתן לטפל באקנה על ידי רואקוטן ומינוקסיציקלין, וניתן כמובן לנסות טיפול בפוטותרפיה.
  • תופעות לוואי קשות לתרופות – ידוע לכולם שהטיפול התרופתי באקנה כולל תופעות לוואי קשות כמו יובש בעור ובריריות. במקרים של מטופלים אשר לא יכולים לסבול את תופעות הלוואי של הטיפול התרופתי, ניתן לנסות טיפול בפוטותרפיה.

שילוב של טיפול תרופתי עם פוטותרפיה

לאחרונה רופאים רבים הגיעו למסקנה שהאפקט המקסימלי ביותר של הפוטותרפיה מגיע בשילוב עם טיפול תרופתי אחר. ולכן, במקרים רבים ממליצים הרופאים על שילוב של טיפול תרופתי כמו רואקוטן עם טיפול בפוטותרפיה, ובדרך זו מקווים להעניק למטופלים את האפקט המקסימלי, ולהביא להקלה מהירה ביותר על האקנה.

כמו כן, פעמים רבות משלבים את הפוטותרפיה עם טיפול מקומי על ידי משחות מסוגים שונים, ובדרך זו מנסים להשיג שיפור שלא הושג בעבר.

טיפול חדש יחסית

פוטותרפיה קיימת בישראל רק ב-7 השנים האחרונות, ומבוצעת על ידי מספר מצומצם של רופאים. מכיוון שמדובר בטיפול חדש, עדיין קיים ספק גדול בנוגע ליעילותו ולאפקטים ארוכי הטווח שלו.

עם זאת, לדעת מומחים רבים הטיפול בפוטותרפיה בטוח יחסית ומאפשר תחליף הגון לסוגי טיפול אחרים אשר לא תמיד צולחים. למרות שלעתים צריך להמתין זמן רב עד הגעת התור לטיפול הפוטותרפיה, לדעת רבים מדובר בטיפול יעיל ופורץ דרך, אשר מספק את השינוי המיוחל וההמתנה לו בהחלט משתלמת.

המרכז לטיפול באקנה

המרכז לטיפול באקנה מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול באקנה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול באקנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: