קוסמטיקאית לטיפול באקנה

טיפול באקנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול באקנה!

קוסמטיקאיתמחלת האקנה היא מחלה שמשבשת את פעילותן של בלוטות החלב בעור. הסימפטום שלה הנראה לעין אלו פצעים המופיעים על פני העור – בעיקר עור הפנים, החזה והגב.

האקנה היא מחלה דינמית – טיפול לא נכון, או חלילה הזנחה, יכולים להחמיר את חומרת המחלה ולא רק את חומרת הסימפטום (פצעיי הבגרות).

כתוצאה מהזנחת הפצעים עשויה להתפתח פעילות חיידקית המייצרת דלקת בדמות פצעים מוגלתיים, אדמומיות ומאוחר יותר צלקות נראות לעין שיכולות להיות מטרד אסתטי ובעיה פסיכולוגית, בייחוד לנער או הנערה המתבגרים.

טיפול רפואי במחלת האקנה

עם הופעתם של הפצעים הראשונים כדאי לפנות לרופא עור. רופא העור יעריך את חומרת המחלה ויוכל להציע טיפול מתוך מגוון רחב של טיפולים רפואיים.

הטיפול שרופא העור ייתן יהיה טיפול במחלת האקנה וסביר להניח שהוא יכלול גם תכשירים לטיפול בנגעים עצמם. עדיין, החולה נותר עם עור המצריך התייחסות שלא כתמול שלשום.

עור חולה באקנה הוא עור רגיש במיוחד

חשוב לזכור שעור הסובל ממחלת האקנה הוא עור רגיש מאוד. רגישות העור מתבטאת באופן שבו הוא מגיב לסביבה שלו – למגע, למזג האוויר (שמש ישירה, קור), ללחות, לחומרים עמם הוא בא במגע (משחות וסבונים), לזיהום.

רגישות העור מתבטאת גם באופן בו מגיב העור למצב הבריאותי הכללי של הגוף – איזון הורמונלי, איזון תזונתי, מאזן הוויטמינים והמינרלים ועוד.

תרומתה של הקוסמטיקאית לטיפול בפצעי האקנה

רגישותו של עור חולה באקנה מעידה על הצורך בטיפוח העור, ובהתייחסות מושכלת  אל הגוף בכללותו. טיפולים אצל קוסמטיקאית יכולים למקסם את מצבו של העור:

  • ניקוי הראשים השחורים. הוא טיפול בסיסי והכרחי וראוי שיעשה בידיה של קוסמטיקאית מוסמכת. זה טיפול שצריך לחזור עליו בקביעות בהתאם לחומרת המחלה.
  • ישנם טיפולים קוסמטיים שביכולתם לפעול על תאי האפידרמיס ולפתוח את זקיקי השערה הסתומים – טיפולים המבוססים על חומצה סיליצילית.
  • ישנם טיפולים קוסמטיים שפועלים להטבת מרקם העור ולחידושו – טיפולים המבוססים על חומצות  אלפא הידרוקסיות
  • עור לא מאוזן – יבש מדי או שמן מדי – יחמיר את מצבם של הפצעים. ביכולתה של הקוסמטיקאית להזין את העור במשחות וחומרים שיישמרו על רמת הלחות הרצויה.

יש קוסמטיקאית ויש קוסמטיקאית – למה כדאי לשים לב

  • כדאי לבדוק את הכשרתה של הקוסמטיקאית – היכן למדה, במה היא מתמחה, האם זו קוסמטיקאית מוסמכת בעלת הכשרה של קוסמטיקאית רפואית?
  • אין חכם כבעל ניסיון – רצוי ללכת אל קוסמטיקאית שניתן לקבל עליה המלצות
  • מכוני קוסמטיקה – מפרסמים בגלוי, לעיתים קרובות באינטרנט, את שיטות העבודה שלהם ואת רמת ההתמחות של הקוסמטיקאיות שהם מעסיקים. ניתן לבדוק ולהתעניין מראש במקומות האלו, לבדוק המלצות גולשים ולהגיע לבדיקה והתייעצות אחריהן ניתן להחליט ביתר ביטחון. מכונים רציניים מעסיקים לצד הקוסמטיקאיות גם מומחי עור נוספים – רופאי עור, פלסטיקאים ועוד.
  • מכון קוסמטי או כל מקום בו נערכים טיפולים קוסמטיים חייב להיות נקי ללא רבב.
  • הופעתה הכללית של הקוסמטיקאית, מצב העור שלה, רמת ההיגיינה האישית שלה – במקרה של קוסמטיקאית לא ייתכן ש"הסנדלרית תלך יחפה".

קוסמטיקאית פרא-רפואית

קוסמטיקה רפואית היא קוסמטיקה המסתמכת על מחקרים קליניים וממצאים רפואיים. החומרים בהם משתמשות קוסמטיקאיות פרא-רפואיות מרוכזים יותר ועוצמתם מוגברת. אלו חומרים שקיבלו הכשר לשימוש פרא-רפואי לאחר שנחקרו במעבדות קליניות.

ישנם מכוניי קוסמטיקה פרא-רפואית בהם נעשים טיפולים משולבים של רופאי עור ופלסטיקאים יחד עם קוסמטיקאיות רפואיות. מכונים אלו מציעים טיפולים חדשניים הם מצוידים בציוד יקר וחדשני ובדרך כלל הם נותנים מענה לטווח רחב של בעיות שקשורות במצבו של העור.

ראו גם :

טיפולים טבעיים באקנה

פוטותרפיה לטיפול באקנה

המרכז לטיפול באקנה

המרכז לטיפול באקנה מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול באקנה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול באקנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: