רופא עור

טיפול באקנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול באקנה!

רופא עוררופא עור הוא רופא העוסק בכל בעיות העור השונות, ובין היתר מעניק טיפולים שונים באקנה. כל רופא עור יכול להציע טיפולים מסוגים שונים להקלה על האקנה, וקיימים רופאים אשר מתמחים בטיפול באקנה ומטפלים בעיקר במקרים קשים.

כל אדם הסובל מאקנה יכול להגיע אל רופא העור על מנת לעבור אבחון של חומרת האקנה והגורמים האפשריים לה, ועל פי האבחנה להתחיל טיפול מתקדם וממוקד.

מדוע לפנות לרופא עור במקרים של אקנה?

למרות שפצעי הבגרות נראים לאנשים רבים כבעיה מינורית אשר אינה דורשת טיפול רפואי, קיימים אנשים רבים הסובלים מאקנה ומעוניינים לטפל בה על מנת לשפר את מצבם.

חשוב לזכור שאקנה שאינה מטופלת עלולה לגרום לסיבוכים שונים כמו עליה בכמות הפצעים, צלקות והופעה של פצעים גדולים, מוגלתיים ומכוערים.

בעוד רוב האנשים מסתפקים בטיפול בתכשירים ללא מרשם רופא או בטיפולים טבעיים, במקרים של אקנה בדרגה בינונית ומעלה רצוי להגיע אל רופא העור על מנת לקבל ייעוץ והכוונה בקשר לטיפול הממוקד והיעיל ביותר. פניה לרופא העור תביא לטיפול אופטימלי, אשר יסייע להקל על האקנה ואף עשוי להביא להחלמה מלאה.

מתי לפנות אל רופא העור?

באופן כללי, לכל אדם הסובל מאקנה מומלץ לעבור בירור כלשהו אצל רופא עור. עם זאת, קיימים מספר מקרים המחייבים פניה לרופא עור על מנת להימנע מסבל מיותר ומסיבוכים אפשריים:

  • הופעה קבועה של פצעים – במקרים בהם האקנה מופיעה על העור באופן קבוע וללא הפוגה, מומלץ להגיע אל רופא העור לבירור וטיפול.
  • פצעים מוגלתיים – במקרים של אקנה קלה הכוללת פצעים שטחיים בלבד שאינם מוגלתיים, אין צורך להגיע אל רופא העור וניתן להסתפק בטיפול ביתי. לעומת זאת, במקרים בהם הפצעים אדומים ומכילים מוגלה, כדאי מאוד לפנות לטיפול על מנת להימנע מצלקות או כל פגיעה אחרת בעור.
  • פגיעה בפן החברתי-נפשי – הופעת פצעי בגרות גורמת פעמים רבות לירידה בביטחון העצמי, הימנעות מקשרים חברתיים ואף דיכאון. במקרים כאלה, בהם האקנה גורמת לסבל רב, מומלץ מאוד להגיע לרופא עור שיכול להמליץ על טיפול שיעלים את הפצעים ויביא לחידוש הביטחון העצמי והקשרים החברתיים.

אבחנת הגורמים לאקנה

אחד מתפקידיו של רופא העור הוא לאבחן את הגורם העיקרי להופעת האקנה. על מנת להתאים את הטיפול, חשוב מאוד להגיע לאבחנה מתאימה בנוגע לסיבה המרכזית לאקנה, ורופאי העור הם אנשי המקצוע המנוסים ביותר אשר יכולים להגיע לאבחנה המדויקת ביותר ולפיכך להביא לטיפול היעיל ביותר.

מתן טיפול מתקדם יותר

רופא העור יכול לרשום טיפול מתקדם ויעיל יותר למקרים השונים של האקנה. בשל נסיונם של רופאי העור והיותם מעודכנים בטיפולים החדשנים ביותר ובמחקרים הקליניים המתבצעים בנושא, יכולים רופאי העור להתאים את הטיפול האפקטיבי ביותר לאקנה.

בדרך זו, יכולים רופאי העור להציע טיפול טוב יותר מאשר רופאי ילדים או משפחה ולכן מומלץ לקבוע תור לרופא עור על מנת להתאים טיפול מתאים לאקנה. בין הטיפולים המתקדמים המוצעים על ידי רופאי העור, נפוצים מאוד הטיפולים הבאים:

  • רואקוטן – טיפול תרופתי אשר משיג אפקט מירבי על האקנה ויכול לסייע באופן משמעותי להקלה על המצב.
  • אנטיביוטיקה – רופאי העור יכולים להתאים את התכשיר האנטיביוטי המתאים לטיפול בבעיה.
  • פוטותרפיה – טיפול חדשני אשר מסייע להעלים פצעי בגרות בעזרת שימוש בטכנולוגיה מתקדמת.
  • רפואה מניעתית – במקרים רבים, רופאי העור יכולים להמליץ על שינויים באורח החיים אשר יסייעו להפחית את האקנה ולעזור לשיפור מצב העור והפחתת פצעי הבגרות למשל, תזונה נכונה.
המרכז לטיפול באקנה

המרכז לטיפול באקנה מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול באקנה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול באקנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: