שוקולד ואקנה

טיפול באקנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול באקנה!

שוקולדאין זה ברור היכן או כיצד התעורר המיתוס לפיו לא קיים קשר בין אקנה לשוקולד, אך חוקרים בדקו את הקשר שלוש פעמים בין השנים 1965 ל-1971, ובמשך ארבעים שנים לפחות, נהנו חובבי השוקולד מקביעת שלושת המחקרים אשר הציגו תשובה אחידה: שוקולד אינו מחמיר מצב של אקנה.

אך על פי הסטנדרטים של היום, מחקרים אלו היו בעלי רמה מדעית ירודה. המחקר המקורי, אשר נערך בשנת 1965, הכיל רק שמונה משתתפים. מחקרים שבוצעו לאחרונה תומכים באמונה כי קיים קשר מתון בין שוקולד לאקנה.

עומס סוכרי

הראיות האחרונות קובעות כי יתכן שהגיע הזמן להרחיב את המחקר אודות שוקולד ואקנה, ולהתמקד במרכיביו. שוקולד המורכב מתכולה גבוהה של סוכר וחלב, מעורר תגובת אינסולין גבוהה יותר. הוא מכיל פחמימות אשר מתעכלות במהירות, נספגות לתוך זרם הדם ושולחות מסר אל הלבלב להפריש אינסולין. רמה גבוהה זו של אינסולין, בתורה, עלולה להוות החרפת אקנה, כאשר האינסולין יוצא לנקות את הגלוקוז מהדם.

הנחה זו נבדקה בניסוי שנערך בשנת 2007. החוקרים ביקשו גברים בגילאי 18-43 לחדול מצריכת שוקולד עתיר סוכר במשך 12 שבועות. בינתיים, הוערכה חומרת האקנה שלהם על ידי רופאי עור, אשר לא היו מודעים להיבטי המחקר והתערבויותיו התזונתיות.

הנבדקים קיבלו הוראה להחליף את השוקולד במזונות אחרים בעלי ערכים עשירים יותר בחלבון, לצד מעט פחמימות ושומנים. לעומתם, קיבלה קבוצת נבדקים אחרת הוראה להמשיך לצרוך מזונות מגוונים עתירים בשומנים, סוכרים וקקאו.

מצב האקנה של הקבוצה אשר צרכה מזונות דלי סוכר ושומנים, השתפר, לצד רגישותם לאינסולין, והם אף ירדו במשקל. ואילו מצבם של קבוצת הנבדקים אשר המשיכו לצרוך שוקולד, החמיר. המחקר מוכיח כי נכון להיום, שוקולד על כל צורותיו, מריר או חלבי, בצורת ביצת הפתעה או טבלית – גורם לאקנה.

שוקולד כמעורר אקנה באמצעות שינוי המערכת החיסונית

מחקר חדש נוסף אשר בוצע בהולנד, מציע כי אכילת שוקולד עשויה לשנות את המערכת החיסונית באופן המחמיר מצב של אקנה. במסגרת המחקר, חוקרים אספו דגימות דם משבעה אנשים בריאים לפני ואחרי שאכלו כשני גרם שוקולד, מידי יום במשך ארבעה ימים. השוקולד הכיל כשלושים אחוזי קקאו.

החוקרים חשפו את תאי הדם התורם לחיידק המעורר אקנה כאשר הוא גדל בנקבוביות סתומות וגורם להן להיות מודלקות, לצד חיידקי עור אחרים אשר יכולים להחמיר מצב של אקנה. הם מצאו כי לאחר אכילת השוקולד, תאי הדם של המשתתפים הפיקו יותר סממנים דלקתיים של המערכת החיסונית שלהם, בעת שנחשפו לחיידק האקנה. מצאי המחקר קבעו כי צריכת שוקולד עשויה להגדיל את הדלקת התורמת לאקנה.

עוד מצא המחקר, כי אכילת שוקולד מייצרת גורם אחר של המערכת החיסונית, הקרוי אינטרלוקין 10, אשר נחשב כמוריד את הגנות הגוף מפני מיקרואורגניזמים, ובכך מאפשר יצירת תנאים המסייעים לחיידקים להניב פצעונים, ואף להחמירם.

ממצאים מחקריים נוספים

מחקר נוסף אשר בוצע בשנת 2011 גילה כי צריכת שוקולד מחמירה אקנה, אך המחקר כלל רק עשרה גברים שצרכו שוקולד טהור.

הגם שקיימת קבוצת אנשים אשר סובלת מהקשר בין שוקולד לאקנה, הדבר כנראה אינו נכון לכולם. לאקנה קיימים גורמים רבים, כול גנטיקה, הורמונים ותרופות מסוימות, ויש לזכור כי צריכת כמויות קטנות של שוקולד, נקשרת עם יתרונות בריאותיים כגון ירידה בסיכון להתקפי לב ושבץ.

תוצאות המחקרים הן ראשוניות, ועדיין יש צורך במחקרים נוספים על מנת לקבוע אם הפינוק המתוק הממכר הזה אכן זכה לפריצת הנחות מדעיות חדשות מוחלטות. אך עד אשר יוכח אחרת, ניתן להעביר הלאה את הבשורה: עבור חלק מאנשים, צריכת שוקולד עלולה להחמיר אקנה.

כך שכאשר מתעורר הצורך במשלוח סלסילת שוקולדים, מומלץ לחשוב פעמיים.

ראו גם:

מהם הגורמים הנפוצים לאקנה?

המרכז לטיפול באקנה

המרכז לטיפול באקנה מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול באקנה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול באקנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: