תרופות סבתא לאקנה

טיפול באקנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול באקנה!

תרופות סבתאאקנה היא תופעה נפוצה ביותר, ומלבד הטיפולים הקונבנציונליים המוכרים, קיימות מגוון תרופות סבתא אשר עשויות להקל על האקנה.

תרופות הסבתא מתאימות בעיקר במקרים של אקנה קלה, אך קיימים מקרים בהם שימוש בטיפול האלטרנטיבי יכול לעזור ולהקל מאוד על חייהם של הסובלים מאקנה ולכן, לפני פניה לטיפול תרופתי או כל טיפול אחר כדאי לפחות לנסות את השימוש באחת הדרכים האלה שעוברות מדור לדור.

תרופות סבתא לטיפול מקומי

קיימות מספר תרופות סבתא המספקות טיפול מקומי להקלה על הסימפטומים של האקנה ולשיפור המצב.

ניתן להכין את התכשירים האלה בקלות רבה ממרכיבים ביתיים פשוטים ביותר אשר ניתן להשיג מכל מקום. התכשירים הפופולאריים ביותר הם:

קרם מלפפונים

המלפפון ידוע בתכונותיו להרגעת העור, ומריחת קרם מלפפונים על העור באופן יום יומי עשויה להקל על האקנה. יש לקחת מלפפונים ולכתוש אותם ליצירת קרם, ולאחר מכן להניח אותם למשך כרבע שעה על האזורים הסובלים מאקנה.

מסכת שיבולת שועל

שיבולת שועל מבושלת מספקת מסיכה איכותית אשר עוזרת מאוד להקלה על האקנה. יש להשתמש במסכה למשך כ-10 דקות, ולאחר מכן לשטוף היטב במים קרים.

חליטת בזיליקום

שטיפת הפנים בחליטת בזיליקום קרה עוזרת בהקלה על הרגישות והאדמומיות. יש להשתמש בחופן עלי בזיליקום, לחלוט אותו במים רותחים ולקרר. לאחר הקירור ניתן כמובן לשטוף את הפנים בתמיסה.

חומץ תפוחים או מיץ לימון

החומציות הרבה בתכשירים אלה עוזרת מאוד להקלה על האקנה ולשיפור מצב העור.

"תערובת צהובה"

קיימת תערובת ייחודית מאוד אשר מסייעת באופן ניכר בהקלה על האקנה. התערובת כוללת שילוב של כורכום, כוסברה ומיץ ליים, וידועה כיעילה מאוד במקרים של אקנה. ניתן לרקוח את התערובת באופן עצמאי או לרכוש אותה בחנויות הטבע השונות.

טיפול בצלקות

מלבד ההקלה על הסימפטומים, קיימות מספר תרופות סבתא אשר עוזרות להעלים באופן מסוים את הצלקות. התרופות החשובות בקטגוריה זו הן:

  • אלוורה –  אלוורה ידועה כמסייעת לשיפור מצב העור במקרים רבים, וגם במקרה של פצעי בגרות ניתן להשתמש באלוורה להקלה על צלקות.
  • תערובת של חלב עם אגוז מוסקט – על מנת להפחית את הופעת הצלקות במקרים של פצעי בגרות קשים, ניתן ליצור תערובת של אגוז מוסקט (טחון) עם חלב ולמרוח על העור.
  • מיץ עגבניות – לעגבניה תכונות רפואיות מרשימות, וניתן למרוח מיץ עגבניות על האזור הפגוע. לעצלנים, ניתן להשתמש בפרוסת עגבניה ולהניח אותה באזור הרגיש.

תרופות סבתא דרך הפה

מלבד הטיפול המקומי, קיימות תרופות סבתא נוספות אשר ניתן לקחת דרך הפה ועוזרות להקלה על האקנה. תרופות אלה הן בעלות השפעה סיסטמית הגורמת להקלה על האקנה ושיפור מצב העור. התרופות העיקריות הן:

  • שתיית מיץ גזר – מיץ גזר כולל כמות רבה של ויטמין A, הידוע בהשפעתו המיטיבה על העור וכטיפול יעיל לאקנה.
  • הימנעות מפחמימות ושומנים – הפחתת פחמימות ושומנים בתזונה יכולה לעזור למניעת פצעי הבגרות. כיום ידוע שדווקא סוכרים הם אלה שמגבירים את הסיכון לאקנה, לעומת השומנים שאינם משפיעים באופן משמעותי על הופעת פצעי הבגרות.
  • אכילת שום – אכילה של 3-4 שיני שום ביום יכולה לסייע להקלה על האקנה. מומלץ מאוד לאכול את השום טרי, אך גם אם לא רצוי להכניס שום לתזונה בצורה מבושלת באופן קבוע.

הבסיס הרפואי של תרופות הסבתא

תרופות הסבתא שצויינו, עוזרות לשיפור מצב העור ולהקלה על האקנה בעיקר מכיוון שמספקות הזנה וחיטוי לעור. הזנת העור במרכיבים שונים מסייעת לחידוש העור ולהקלה על האקנה, ואילו חיטוי העור ידוע כיעיל במניעת החמרת האקנה והפחתת הצלקות. וכך, ניתן באמצעות מרכיבים פשוטים וביתיים לעזור להפחתת פצעי הבגרות והפיכת העור ליפה וחיוני.

ראו גם:

בננות לטיפול בפצעונים

המרכז לטיפול באקנה

המרכז לטיפול באקנה מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול באקנה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול באקנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: