בננות לטיפול באקנה

טיפול באקנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול באקנה!

בננות לטיפול באקנהפצעי בגרות, אקנה, הינם תופעה שגורמת סבל לא רק בקרב בני הנוער. למעשה, לא מעט אנשים ממשיכים לסבול מהתופעה הלא נעימה, מהפצעים המציקים ולעיתים גם מצלקות, גם בגילאי השלושים ואף למעלה מכך.

בשל לא מעט תופעות לוואי שיוצרות התרופות המטפלות באקנה (כגון למשל רואקוטן או קוראטן), כדאי להכיר בעובדה שיש גם חומרים טבעיים שיכולים לעזור.

הפעם, נספר על פתרון זמין, שקל למצוא בכל שוק ושלא מביא לכל תופעות לוואי שהן. פתרון זה הוא לא אחר מאשר הבננה. איך הפרי הצהבהב והמתוק מסייע לאקנה? התשובה בהחלט מפתיעה.

עור בריא עם בננה

בננה נחשבת לפרי עשיר באבץ, פרי שמומלץ מאוד לספורטאים שעוסקים בפעילות ספורטיבית אינטנסיבית. בנוסף, מכילה הבננה חומרים מזינים וויטמינים שונים שתורמים מאוד לבריאותם של מבוגרים וצעירים מקרב הציבור הרחב, ולא רק ספורטאים מלאי מרץ. מלבד אבץ ומגנזיום, עשירה הבננה בוויטמינים שונים, לרבות וויטמין B וויטמין A. אך איך עוד ניתן להשתמש בפרי המיוחד הזה? מסתבר שבקליפת הבננה ניתן להשתמש להכנת מסכת פנים יעילה ואף להשתמש בה לניקוי העור, סילוק תאים מתים ולא פחות חשוב – מלחמה בזיהומים וחיידקים.

נדגיש – הדברים הללו אינם סתם סיפורי סבתא או אמונות של עידן הניו אייג'. בבננה ובעיקר בקליפתה ישנם אנזימים אנטי בקטריאליים, בעלי אפקט נוסף של הגנה על העור. אנשים שכבר התנסו בכך מספרים על הרגשה רעננה, תחושה של לחות נעימה וריכוך העור וכמובן – שיפור מצב האקנה.

מסכה בקליפה

על מנת לנצל את יתרונותיה של הבננה, כדי ליצור מסכת פנים שיכולה לסייע למניעה  ולטיפול, יש להצטייד ראשית לכל בבננה טובה. על הפנים אין למרוח מחית בננה, את הבננה כדאי לאכול אך את הקליפה יש לשמור ולא לזרוק. מעט מהקליפה יש לטחון למחית חלקה, ולהוסיף מעט מיץ לימון.

את המחית שהתקבלה יש למרוח על אותם האזורים שבהם מופיעים פצעוני האקנה. יש להשאיר את מחית הקליפה מספר דקות ולאחר מכן לשטוף במעט מים. את ההשפעה ניתן לראות לאחר מספר ימים. בקרב מספר נסיינים ששאלנו לדעתם מסתבר שלפחות בחלק מהמקרים – נירשם שיפור ניכר ואפילו ריפוי והיעלמות האקנה.

אם לא יועיל – לא יזיק

אין ספק שיש כאלה הקוראים דברים אלה וסבורים שאין טעם לנסות. בשל העובדה שבננה היא מוצר זמין, טעים ומזין, לא צריך להתלבט. אכלתם בננה? נהניתם? נסו בעצמם. אם זה לא יועיל, זה בהחלט לא יזיק. כדאי לזכור שחלק ניכר מהטיפולים המקובלים נגד אקנה אינם ידידותיים כל כך למטופלים.

כאשר מדובר בתרופות מרשם מקובלות, שמומלצות אגב רק לסובלים מאקנה קשה ביותר, ניתן למצוא תופעות לוואי קשות ואפילו קשות מאוד.

ישנן תרופות שעשויות להביא לפגיעה ממשית בכבד (הדבר הוכח בבדיקות של תפקודי כבד). חלק מהמשתמשים בתרופה מדווחים על כאבים חזקים בשרירים, פגיעה במפרקים, תחושה של יובש בעיניים (גם כאלה שמעולם לא סבלו לפני כן מתופעה כזאת). אגב, גם תופעה של נשירת שיער כבר נרשמה אצל כאלה שהשתמשו לאורך זמן בתרופות כגון רואקוטן, כך שהטיפול בקליפת הבננה בהחלט מקבל כעת פרופורציות אחרות, בריאות יותר.

החל בון שבביצה

ניסיתם את מסכת הבננה והתוצאות לא השביעו את רצונכם? אל ייאוש. אספנו טיפים נוספים שיכולים לעזור, מחומרים טבעיים בלבד.

  • חלבון ביצה – במקום להכין חביתה רגילה, השתמשו בחלבון ושמרו את החלבון. את החלבון ניתן למרוח על האזור המבוקש למשך מספר דקות, ולשטוף.
  • יוגורט לבן – גם מסיכת פנים מיוגורט מרגיעה וטובה מאוד לפצעי הבגרות.
  • שמנים אתריים יכולים גם הם להיות פתרון מצוין, שגם שומר על עור הפנים.
המרכז לטיפול באקנה

המרכז לטיפול באקנה מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול באקנה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול באקנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: