טיפול הומאופתי באקנה

טיפול באקנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול באקנה!

אקנה היא מחלת עור הפוקדת אנשים בכל הגילאים, אך בני נוער נוטים יותר לחוות התפרצויות פצעונים אלו. המצב נובע כתוצאה ממספר גורמים, החל מחוסר איזון הורמונאלי ועד לנקבוביות סתומות.

אנשים המושפעים ממצב עור זה מנסים כמעט כל תרופה אפשרית, החל מטיפולים דרמטולוגיים יקרים ועד לטיפולים ביתיים פשוטים. יחד עם זאת, לא כל טיפול מניב תוצאות משביעות רצון. הומאופתיה נחשבת כמגמה חדשה לטיפול באקנה.

הפתחות אקנה אינה הפרעת עור בלבד, אלא מצב הנובע כתוצאה מחוסר איזון פנימי בו יש לטפל ברמה העמוקה ביותר.

מטרת הגישה ההומאופתית היא לזהות את מבנה האישיות הייחודי של אדם הסובל מאקנה באמצעות בדיקת דיוקן הוליסטי, הבוחן את התסמינים בזמן ההתלקחות, בשילוב עם הבנה עמוקה של האישיות והטמפרמנט האישי.

בניגוד לטיפול קונבנציונלי, טיפול הומאופתי אינו מוגבל לשליטה על התסמינים בלבד, אלא סובב את הסיבתיות העיקרית, על מנ לחסל ביטוי מוחצן של תופעות אקנה באופן קבוע.

הגישה ההומאופתית מגרה את הכוחות הטבעיים של האדם באמצעות טיפול בגורם להפרעת האקנה במקום לרשום תרופות המבוססות על אבחון בלבד. הומאופתיה מרפאת את האדם כולו ובכך מונעת את התסמינים.

טיפול הומאופתי לאקנה

הגישה ההומאופתית מעוררת את יכולת הריפוי הטבעית של הגוף לנקות את האקנה מבפנים החוצה. מטרה זו מושגת על ידי מתן מינונים טיפוליים של חומרים מדוללים. שיטה זו הוצגה לראשונה בסוף המאה ה-18 על ידי רופא גרמני בשם סמואל האנמן.

תסמיני אקנה משתנים מאדם אחד לשני. ההומאופתיה מתבססת על השמדת המחלה באמצעות התמקדות בתסמיניה. התרופות ההומאופתיות לאקנה הן:

בנזואיל פראוקסיד. חמצן בנזואיל הוא הטיפול העיקרי לריפוי אקנה, בעיקר בשל הפרשת הנוזלים, הצטברות הלכלוך על העור והתאים המתים. יש לו תכונות ניקוי אדירות.

הוא מסייע לניקוי נקבוביות סתומות, מעכב התפתחות חיידקים ומצמצם באופן משמעותי התפרצות אקנה. היות וחומר זה נוטה לייבש את העור, יש להשתמש בו בשילוב עם מוצרי קרם לחות.

סיליקה – חומר זה מועיל לאנשים עם מצב חמור של אקנה הסובלים גם מבלוטות לימפה נפוחות. הם סובלים מעייפות וממערכת חיסונית חלשה. טיפולים קונבנציונאליים לא מסייעים להם בהתמודדות עם אקנה והסיליקה מסייעת להם במניעת צלקות לאחר שהפצעים נרפאים.

גופרית – זוהי התרופה ההומאופתית הפופולרית ביותר לטיפול באקנה. היא מרפאת התפרצויות מגרדות, דלקתיות או פצעים. התפרצויות אלו רגישות ביותר לחום ומחמירות עם הגרוד. אנשים המושפעים מסוג אקנה זה נוטים להיות לא היגייניים ואינם שומרים על סדר וניקיון.

קרבוניקה קלקריאה – תרופה זו משמשת למצבי אקנה נדירים, כמו גם לבעיות עור אחרות, כולל אקזמה ומספר מצבי קרקפת.

תרופות הומאופתיות נוספות: רובנס, קלקריאה סולפוריקה, קליום ורטום, אצידום, נוקס וומיקה, רודודנדרון, רוזה, קיסוסית, ספיה טרה, ומאדום.

תרופות הומאופתיות אלו עובדות טוב יותר כאשר הן משולבות עם מספר תרופות ביתיות אחרות, הכוללות חומץ תפוחים; מסכת שיבולת שועל; טיפול אלוורה; מסיכת פנים של דבש ותפוח; וטיפול בשמן עץ התה.

אולי יעניין אותך גם:

ION – מכשיר חדש בטכנולוגיה יפנית מבטיח להילחם באקנה ופצעונים

המרכז לטיפול באקנה

המרכז לטיפול באקנה מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול באקנה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול באקנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: