מה מסוגל לדרדר את מצב האקנה?

טיפול באקנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול באקנה!

מה מסוגל להחמיר את מצב האקנה?אין דבר מאכזב יותר מאשר להגיע עד לגיל עשרים, ליהנות סוף סוף מעור בהיר, רק כדי ללמוד בדרך הקשה כי פצעונים אינם מסתיימים בהכרח כששנות העשרה חולפות. השלמה עם אקנה בגיל מבוגר מלמדת את ההתמודדות עם הפצעונים.

פצעונים וקמטים הם תופעה נפוצה בגיל מבוגר. בין גילאי עשר עד עשרים, האקנה נמצאת בעלייה, אך היא יכולה להמשיך אף עד גיל חמישים. אם סבלת מאקנה בצעירותך, רוב הסיכויים שיש לך עור שמנוני הנוטה לפצעונים. אך גם אם לא, אתה עדיין עשוי לסבול בסופו של דבר מאקנה כמבוגר.

למרות שהתחזית נראית משמימה, כשיודעים מה גרם לאקנה, ניתן לבצע טיפולי ניקוי עור ולמנוע את הופעת הפצעונים.

לחץ עשוי להחמיר אקנה ולהשפיע עליה באופן משמעותי

בין אם אתה עובד במשרה מלאה, או שאת אימא במשרה מלאה, או שאתם מתרוצצים בין שני תחומי חיים אלו, רוב הסיכויים הם שאתם חווים רמות לחץ גבוהות. כשאתם לחוצים, בלוטת יותרת הכליה מפרישה קורטיזול הורמון לחץ, החודר לגוף על מנת לסייע לו להתמודד עם מצבי לחץ.

למרבה הצער, כמות קטנה של טסטוסטרון דולפת החוצה, ובקרב נשים, הורמון המין הגברי הזה עלול לגרום לבלוטות השומן לייצר יותר פצעונים.

ניקוי פנים בתדירות ובעוצמה גבוהים

שטיפת פנים בתדירות תכופה מחמירה אקנה. ניקוי פנים יותר מפעמיים ביום, זה יותר מדי, והעור מתייבש, מה שעשוי לגרום לו לייצר יותר פצעונים.

התמכרות לניקוי עור אינה מסייעת לאף אחד. שפשוף מוגזם של העור מקדם אקנה, וזה כולל שימוש מוגזם בסבון פנים או בפילינג. מומלץ לשטוף את הפנים בחומרים עדינים.

מזונות שעשויים להשפיע על החמרת אקנה

כולנו שמענו על המאכלים שלכאורה גורמים לאקנה, כגון שוקולד, מזון מטוגן, פיצה, קפאין ואגוזים. אך מחקרים סטטיסטיים גדולים לא הוכיחו שמזונות ומשקאות אלו גורמים לפצעונים, ותמיד יש יוצאים מהכלל.

אם האקנה מתפרצת כשאתה אוכל שוקולד, הימנע ממנו. אותו דבר עם חלב, אשר שוב, הוכח במקרים מסוימים כבעל השפעה, אך לא נקשר להחמרת אקנה ברמת הסיבה והתוצאה. יש להימנע ממזונות המכילים יוד, הגורם לאקנה אצל כולם אם אוכלים ממנו בהגזמה.

הוא נמצא בדגים, חלק מהירקות, אצות ותרד. ההבדל בין יוד לבין מאכלים אחרים "הגורמים לאקנה" הוא הצטברות היוד במשך שבועות וחודשים לפני שהוא מתחיל להשפיע על הגוף.

מזונות מתוקים גורמים לבעיות עור

חבלן עור אפשרי נוסף הוא סוכר המגביר את רמת האינסולין. יותר ויותר ראיות מדעיות מצביעות על העובדה לפיה אינסולין עשוי לחזק תגובות אלו של הורמונים גבריים המפעילים אקנה.

יש להקפיד על אכילת מזונות בעלי ערך גליקמי מוך כגון פחמימות מורכבות ודגנים מלאים, המתפרקים לאט בגוף וגורמים לפחות אינסולין.

ההורמונים אשמים – תנודות ברמות ההורמונים, כמו לפני המחזור החודשי, הם הגורם העיקרי. המצב מתבטא בצורת אקנה פיברוזיס עמוקה וכאבת סביב הסנטר, הצוואר והגב.

זיהום מחמיר אקנה – זיהום אוויר מחדיר שכבת פסולת לפנים, במיוחד אם אתם גרים בעיר. צאו להסתובב בחוץ במשך חצי שעה. כשתחזרו הביתה, נגבו את הפנים עם מגבון לח והתבוננו על הצבע. אזהרה: לא תאהבו את מה שתראו.

שימוש במוצרים לא נכונים – אם יש לך עור שמנוני או משולב, הוא מועד לפצעונים. עלייך להשתמש במוצרי טיפוח עור שכותרתם "נטול שומן", "לא קומדוגני" או "על בסיס מים". מוצרים אלו יבטיחו כי הקרם שאת מורחת אינו סותם את הנקבוביות ומחמיר את האקנה. השתמשי בקרם לחות מבוסס ג'ל על בסיס מים.

המרכז לטיפול באקנה

המרכז לטיפול באקנה מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול באקנה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול באקנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: