מהו פילינג כימי וכיצד יעזור לכם להיפטר מאקנה?

טיפול באקנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול באקנה!

אילוסטרציה: פילינגפילינג כימי הוא שיטת טיפול פופולארית המוצעת במכוני יופי רבים, מרכזי ספא וקליניקות לטיפול בעור. הטיפול קל ואינו כרוך מצירך מנוחה או השבתה של שגרת היום יום. למעשה, השם השני ולא הרשמי שניתן לו נקרא הטיפול "פילינג צהריים", היות וניתן לבצעו במהירות בשעת הפסקת הצהריים ולשוב לעבודה מיד עם תום הטיפול.

הטיפול מורכב מסדרת מפגשים, במהלכם נמרח העור במסכת חומצת בטא הידרוקסית, לשם שיפור והעלמת מקרים מתונים עד חמורים של אקנה, המופיעה על כל אזור בגוף. פילינג כימי משמש אף להבהרת כתמי עור, ולריכוך קמטים וקמטוטים.

מהלך טיפול פילינג כימי

למרות המשתמע משמו, הטיפול אינו מקלף ממש את העור, אלא מאפשר לתאי עור מתים לנשור באופן יעיל יותר, ומונע מעודפי שומן לסתום זקיקי שיער, נקבוביות עור חסומות והפחתה משמעותית של הפצעונים.

לחומר הקילוף, המטפל יכול להשתמש בחומצה גליקולית, שהיא נגזרת של קני סוכר, אך בדרך כלל הטיפול מבוצע עם חומצת בטא הידרוקסית, שצברה לאחרונה פופולאריות מהירה בטיפול פילינג כימי להעלמת אקנה.

חומצת בטא הידרוקסית (BHAs) מועילה במיוחד בהמסת מצבורי שומן עודפים הנמצאים בתוך נקבוביות העור. חומצה סליצילית, שהיא חומר מוכר ויעיל לטיפול באקנה, נחשבת אף היא כחומר נפוץ ביותר לטיפול פילינג כימי.

תחילה מנקה המטפל את העור ביסודיות ומייבש אותו. בשלב הבא, הוא מורח, באמצעות מברשת קטנה, כרית כותנה או פיסות גדולות של צמר גפן, את חומר הפילינג הנבחר על הפנים, בדרך כלל בשכבה דקה.

המטופל חש תחושת התחממות קצרה לאחר מריחת הפילינג, ונשאר עם המסכה לפרק זמן משתנה, אך הממוצע הוא כעשר דקות. בשלב הבא, מוסרת מסכת הפילינג בשטיפת מים קרים וחומר לניגוב העור, כשהטיפול משולב עם טיפול פנים מלא, המטפל מורח מסכה מרגיעה, מעסה קלות את הפנים, ומורח קרם לחות קל.

בתום הטיפול, העור נראה אדמומי מעט, אך האדמומיות דועכת בתוך מספר שעות או שהיא נמשכת חמישה ימים, תלוי בעוצמת החומר בו השתמש המטפל, ומשך הזמן בו נשאר המטופל עם המסכה על העור. ניתן לכסות את האדמומיות עם מייק אפ.

מטפלים רבים מבקשים מהמטופל להשתמש בתכשיר ניקוי או קרם לחות מיוחד המכיל קרם הגנה במשך מספר שבועות לפני הטיפול הבא. בהתאם לצרכי העור, המשתנים ממטופל למטופל, הרופא עשוי אף לקבוע צריכת רטין A לשימוש לפני הטיפול, על מנת להכין את העור באופן מלא לפילינג כימי.

השגת תוצאות יעילות

כדי להשיג את ההשפעה המקסימאלית של הטיפול, יש לבצע את הוראות הרופא לפני ולאחר הטיפול, להגן על העור עם קרם הגנה יומי, ולהישמר מפני נזקי שמש וכוויות שמש למשך זמן מה לאחר הטיפול.

יש להימנע משימוש בחומרים המכילים בנזואיל פרוקסיד, שכן הם עלולים לגרות את העור לאחר טיפול פילינג כימי. במקומם יש להשתמש בתכשירי ניקוי עדינים למשך מספר ימים, עד שהעור נרפא.

למרות שהעור מרגיש רך וחלק יותר, וניתן לראות תוצאות משופרות של הפחתת האקנה כבר לאחר טיפול אחד, מומלץ להתמיד בסדרת טיפולים, להשגת התוצאות הטובות ביותר.

כשמטרת הטיפול היא העלמת אקנה, יש צורך בטיפולים המתבצעים אחת לשבועיים. יש להתייעץ עם הרופא לגבי תרופות מרשם לטיפול באקנה, אם בכלל יש בהן צורך במקביל לקבלת הטיפול, למרות שלעיתים יהיה צורך בהשלמת טיפול תרופתי, בהתאם לחומרת התסמינים ומצב העור האישי של המטופל.

תופעות לוואי אפשריות. תופעות הלוואי הנפוצות ביותר לאחר טיפול פילינג כימי הן אדמומיות או קילוף העור; או תחושת צריבה קלה במהלך הטיפול. לעיתים עשויות להתרחש תופעות לוואי חמורות יותר של אדמומיות וגירוי העור, אך הן די נדירות. אם המטופל צורך כל תרופת מרשם, הוא חייב לקבל אישור רפואי לפני הטיפול, כולל צריכת תרופות לבליעה או טיפולים רפואיים אחרים.

המרכז לטיפול באקנה

המרכז לטיפול באקנה מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול באקנה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול באקנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: