אקנה בגב

טיפול באקנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול באקנה!

משחהאקנה בגב הינה תופעה נפוצה, אולם פחות מדוברת ומטופלת מאשר אקנה בפנים. באופן דומה היא עלולה לגרום לתופעות רגשיות דומות כמו אקנה בפנים, כמו למשל מבוכה, או בושה לחשוף את הגוף בים או בבריכה.

באופן מפתיע, אקנה בגב עלולה להיות חמורה ועקשנית יותר מאקנה בפנים, מכיוון שעור הגוף הינו עבה יותר ובעל נקבוביות גדולות יותר. אקנה בגב, יכולה להופיע לראשונה בגיל ההתבגרות, אולם ידוע כי תופעה זו מתקיימת גם בגילאים מאוחרים יותר (סביבות אמצע גיל ה-20), הן אצל נשים והן אצל גברים.

ההמלצה למניעת אקנה בגב או להמשך התפתחותה היא לשמור על היגיינת הגוף, להחליף בגדים ספוגי זיעה, ללבוש בגדי כותנה לא צמודים ולבצע מקלחות תדירות. מעבר לכך, ההמלצה היא לטפל כבר בנגעים הראשונים (פצעי שומן או נקודות שחורות), על מנת שהללו לא יתפתחו, יתמלאו מוגלה ויזדהמו.

מעבר לכך, יש להקפיד על תזונה מאוזנת ובריאה מופחתת עמילנים, שומנים ופחמימות ריקות, לקיחת וויטמינים ותוספים, הימנעות ממקלחות חמות אשר מרחיבות את הנקבוביות ומגדילות את הסיכון לזיהום המקום.

מה גורם לאקנה בגב?

אקנה מוגדרת כדלקת כרונית של זקיק השערה ובלוטות החלב. הגורמים לאקנה בגב הוא סתימת זקיקי השעיר בעקבות פעילות יתר של בלוטות החלב והשומן.

פעילות היתר נגרמת, בדרך כלל מאכילת מזון שומני, פעילות הורמונלית המאפיינת את גיל ההתבגרות, ומחסור בוויטמינים ומינרלים.

אין ספק כי גם לגורמי תורשה ולסוג העור יש תפקיד מכריע בהתבטאות אקנה בגב. בדרך כלל גברים ייסבלו יותר מפצעים אלה מכיוון שההורמונים הפעילים הם ההורמונים הגבריים, והם פעילים יותר על שערות הגוף השכיחות יותר אצל הגברים.

האקנה בגב אינה נוטה להיעלם מעצמה, אלא דווקא להיגרר לפרק זמן ממושך ולפעמים אף להסתבך. בדרך כלל יופיעו הפצעים באזור הגב העליון והתחתון, הכתפיים ולפעמים אף בזרועות או בעורף.

הפצעים נראים כפרונקלים קטנים, בעלי ראש צהוב או לבן. הם נוטים לגרד ולכאוב, במיוחד אם הם נמצאים באזורי שפשוף.

מעבר לכך, פעמים רבות גב עם אקנה נראה מאד מגורה, אדמומי ובעל פיגמנטים וצלקות. כיום ישנם טיפולים חדישים יותר, המאפשרים טיפול מהיר ויעיל כמו למשל טיפול IPL, המיועד גם לגיל ההתבגרות.

טיפול קונבנציונלי לאקנה בגב

הטיפולים בפצעי הגב נדמים כיעילים יותר מאשר אלה המטפלים באקנה בפנים. אולם באופן דומה, על המטופל לשמור על דיאטה קפדנית, ללא מרכיבים שומניים ופחמימות ריקות. עליו להשתמש בתכשירים אשר מעודדים את התחדשות תאי העור, ובמקרים קיצוניים יותר להשתמש בתכשירים קוסמטיים אשר מטרתם להעלים או לטשטש כתמים ופיגמנטים.

חומרים אלה, לרוב, יהיו מבוססים על אבץ, מנתול, רטינול וחומרים אחרים המנסים לשפר את מראה העור. הבחירה בחומר זה או אחר ייעשה על פי המלצת הקוסמטיקאית הפרה רפואית או על ידי רופא עור.

כיום ישנם טיפולים ב IPL, אשר הינם טיפולים פוטותרפיים. טיפול זה נמצא יעיל כנגד החיידקים המזהמים, באופן ספציפי ונמצאים לרוב, בפצעי האקנה.

מעבר לכך, הטיפול יעיל גם באיזון בלוטות החלב, כך שהוא מאפשר החלמה כמעט מלאה מהתפתחות פצעים נוספים.

טיפול זה לא מלווה בתופעות לוואי כלשהן, והוא מאושר לשימוש אף בילדים מתבגרים. הוא אינו מצריך, בדרך כלל טיפולים נוספים ונשנים, וכיום הוא משמש לטיפול הבחירה האופטימלי, במקרים בינוניים ואף קשים של אקנה בגב.

חשוב לוודא כי המכשיר אשר נעשה בו שימוש קיבל את האישורים המלווים של מכון התקנים, וכי המשתמש בו הינו מוסמך למומחה ובעל ידע נרחב בהפעלת המכשיר.

המרכז לטיפול באקנה

המרכז לטיפול באקנה מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול באקנה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול באקנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: