האם דבש יכול לעזור בריפוי אקנה?

טיפול באקנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול באקנה!

אקנה הדבש הוא חומר חיטוי טבעי ואנשים רבים משתמשים בו כמסיכה על מנת לסייע להרגעת וריפוי עורם. הוא מעולה לריפוי כוויות וחתכים קטנים, כמו גם לריכוך ושמירת לחות העור. בשל כל התכונות המדהימות האלו, הוא חשוב אף לטיפול באקנה.

החומר האנטיבקטריאלי אותו הוא מכיל, מסייע לריפוי פצעים ואף שומר על העור מפני התייבשות. הדבש מסייע לניקוי העור, אם האקנה נובעת מבעיות חיידקים. הוא מסייע להרגעת פצעונים קיימים, ריפוי עור מגורה, ושיפור מראה העור.

שימוש בדבש לטיפול באקנה

יש להשתמש רק בדבש גולמי, אורגני ושאינו מעובד. התכונות האנטיבקטריאליות והאנטי דלקתיות שלו הולכות לאיבוד כאשר הוא מעובד, מחומם ומונח בצנצנות חמודות עם ציור דוב, אותן ניתן למצוא על מדפי החנויות. השימוש בדבש אורגני מספק את התכונות היעילות שלו לטיפול באקנה, והמטרה היא להגיע כמה שיותר קרוב אל הדבש המגיע ישירות מחלת הדבש.

השימוש בדבש לריפוי אקנה הוא די פשוט. יש לגרוף כמות דבש סבירה ולהחילה על הפנים כמו מסיכה. הפנים צריכות להיות נקיות מאיפור ויש להשתמש בכדור צמר גפן ולא בידיים, על מנת להימנע מהפצת חיידקים. היות והדבש עבה מעט, הוא מסייע לצינון העור.

כשמבוצע לראשונה השימוש בדבש, יש לבדוק אותו תחילה על שטח קטן בקו הלסת, בכדי לוודא כי לא קיימת רגישות או אלרגיה לדבש. ניתן להשאיר את המסיכה על העור למשך כל זמן שנבחר, אך זה תלוי בתגובת העור. ברוב המקרים יש לשטוף את המסיכה לאחר רבע שעה חצי שעה, על מנת לאפשר לחומר לעבוד. אם העור סובל היטב את הדבש, ניתן להשתמש בו לעיתים קרובות.

מלבד השימוש בדבש כמסיכה, ניתן אף להשתמש בו כטיפול נקודתי המייתר את הצורך בשימוש בכוהל. מריחת טיפת דבש גולמי על פצעון, מצמצמת אותו עד ליום שלמחרת. עיסוי הפנים עם צמר גפן או מטלית נקיה לאחר מריחת הדבש, משפר את זרימת הדם בעור.

תכונות הדבש לטיפול באקנה

הדבש שימש כתרופה טבעי למצבי עור במשך מאות שנים, בשל החומר האנטיבקטיאלי הטבעי שלו ומאפייניו האנטי דלקתיים.

 בנוסף, הוא הוכח כתרופה יעילה נגד זנים עמידים של חיידקים. תכונות אלו הופכות אותו ליעיל בלחימה בזיהומי חיידקים ושמירת העור מפני דלקות.

ככל שהעולם מתקדם יותר מבחינה טכנולוגית ורפואית, תרופות טבעיות דוגמת דבש, חומץ תפוחים, שמן עץ התה ואמצעי ריפוי טבעיים אחרים, הופכים להיות פופולאריים פחות.

 אך למרות ההסתמכות על אנטיביוטיקה או מוצרים כימיים אחרים לטיפול באקנה, היא עדיין נחשבת ל"מכה" משמעותית בקרב חלק גדול מהחברה.

רשימת מרכיבי המוצרים הכימיים המרכזיים לטיפול באקנה, כפי שהיא מופיעה על גבי התוויות, קשה לקריאה ומסובכת להבנה, והצרכן נאלץ להסתמך על המלצות הרופא או הרוקח, מבלי להבין מה באמת הוא מורח על עורו.

ברוב המקרים, "נופלים" צרכנים למלכודות ההבטחות בנוגע ל'העלמת פצעים לצמיתות' אותן משווקות חברות התרופות מהזרם המרכזי, אך גם לאחר שנים רבות של ניסיון מוצרים שונים הנמכרים ללא מרשם, מתקבלת ההבנה כי כולם זהים במהות רכיביהם העיקריים, ולכן אם אחד או שניים מהם אינם עובדים, אין טעם לנסות את האחרים. בנקודה זו, בדרך כלל, מתקבלת ההבנה כי מומלץ לנסות את הטיפולים הטבעיים.

התרופה הטבעית לריפוי וטיפול באקנה הופכת להיות פופולארית יותר ויותר, היות ורוב האנשים מבינים ומגלים את היתרונות של שימוש בדבש לטיפול באקנה.

התכונות האנטיבקטריאליות שלו מטפלות בחיידקים הגורמים להיווצרות הפצעונים, ואילו התכונות האנטי דלקתיות שלו מסייעות להפחתת האדמומיות והנפיחות. למעשה, הדבש מהווה מרכיב עיקרי גם בקרמים ומשחות שונים.

ראו גם:

בננות לטיפול בפצעונים

המרכז לטיפול באקנה

המרכז לטיפול באקנה מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול באקנה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול באקנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: