איך לטפל באקנה לאחר הלידה?

טיפול באקנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול באקנה!

אקנה לאחר לידה במהלך ההריון עובר גוף האישה מספר שינויים, הנובעים בעיקר מתנודות הורמונליות משמעותיות המתרחשות בגוף. אחד השינויים הנפוצים הוא הופעת אקנה, המתרחשת בתקופת ההריון ונעלמת מעצמה לאחר הלידה, ללא כל טיפול.

למרבה הצער, חלק מהנשים סובלות מאקנה הורמונאלית גם לאחר ההריון. האקנה לאחר ההריון משפיעה על הפנים, הצוואר והכתפיים.

נשים לאחר לידה עסוקות בדאגה לדברים אחרים מלבד אקנה על הפנים והגוף, ולכן מומלץ להן להבין בנושאי טיפוח העור במהלך ההריון.

גורמים נפוצים לאקנה לאחר ההריון

נשים רבות סובלות מאקנה חמורה לאחר ההריון, במיוחד אם הן מיניקות. הסיבה לכך היא שהגוף עדיין חווה תנודות הורמונליות וזקוק לזמן נוסף לפני שיתאזן. מומחי בריאות קובעים כי קיימת עלייה בפרוגסטרון במהלך ההריון, כך שרירית הרחם נשאר בריאה.

לכן, לאחר הלידה, רמות ההורמונים חייבות להשתנות ולשוב לקדמותן על מנת להשיב לגוף את שיווי המשקל ההורמונאלי שלו. תהליך זה מגביר את ייצור בלוטות השמן, העלולות לחסום את נקבוביות העור, וכתוצאה מכך מתרחשת אקנה לאחר ההריון.

אותם ההורמונים המשתנים הגורמים לבעיות ושינויים במצב הרוח במהלך ההריון, הם הגורמים לאקנה לאחר הלידה. נשים לאחר הלידה מתקשות למצוא זמן להקפיד על שגרת טיפול בריאה בעור, בשל לוח הזמנים התובעני החדש, ומצב זה מקל על היווצרות הפצעונים.

טיפול באקנה לאחר ההריון

למרבה המזל, קיימות מספר שיטות לטיפול באקנה לאחר ההריון, גם לנשים מיניקות. ראשית, נשים צריכות להקפיד על ניקוי פנים מתון באופן קבוע, על מנת להיפטר מעודפי השמן והחיידקים הנמצאים על שטח העור.

טיפולים טבעיים כוללים חומרי ניקוי עור המכילים מרכיבים בוטניים, כגון קמומיל, לבנדר, תה ירוק ושמן אקליפטוס.

אם האקנה חמורה ביותר וטיפולים אלו אינם מסייעים, מומלץ לנקות את הפנים עם חומר המכיל גופרית ומתאים לנשים מיניקות, היות והוא מכיל תכונות אנטי דלקתיות ואנטי בקטריאליות, המאפשרות לעור להחלים מהר יותר.

אחד הטיפולים הביתיים לאקנה לאחר ההריון כולל מריחת חלב על הפנים ושטיפתו לאחר מספר דקות. תזונה נכונה משמעותית ביותר לבריאות הכללית של הגוף, כולל לטיפול באקנה.

לכן, נשים צריכות להקפיד על תזונה המורכבת בעיקר מפירות וירקות טריים, ושתיית 10-12 כוסות מים מידי יום כדרך טבעית להתמודדות עם אקנה לאחר ההריון. אם אישה סובלת מאקנה פיברוזיס לאחר ההריון, עליה להתייעץ לגבי הטיפול עם רופא או מומחה עור.

אמצעי זהירות

נשים מיניקות צריכות להיזהר עם חומרים כימיים, ולהתייעץ עם הרופא לפני השימוש בתרופות מרשם או תרופות הנמכרות ללא מרשם לטיפול בפצעונים לאחר לידה אם הן מיניקות. באופן כללי, מומלץ להימנע ממרכיבים חזקים לאקנה, כגון חומצה סליצילית ובנזואיל פרוקסיד, עד לאחר ההנקה.

במהלך ההנקה, ההורמונים אינם שבים לרמות נורמליות במשך מספר חודשים או אפילו יותר. העור עלול לסבול מהתפרצות אקנה לאחר הפסקת ההנקה, או כאשר אישה מתחילה לקבל שוב מחזור חודשי באופן סדיר, אך עדיין צריך לטפל בעור היטב ולנקות אותו מאקנה, עד שההורמונים שבים לקדמותם.

אולי יעניין אותך גם:

התפרצות אקנה לאחר קיום הפלה

המרכז לטיפול באקנה

המרכז לטיפול באקנה מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול באקנה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול באקנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: