מוצרים קוסמטיים

טיפול באקנה זה לא משחק! בחרו נכון –
המרכז לטיפול באקנה!

מוצריםבחלוף השנים, תחום הקוסמטיקה והיופי התפתח רבות והציע מגוון נרחב של קרמים, תכשירים ומוצרי איפור נהדרים. עוד משנות החמישים של המאה הקודמת, נשים יכלו לבחור אילו מוצרים קוסמטיים שהן רוצות, בהתאם להעדפותיהן ולמראה החיצוני שביקשו ליצור.

מוצרים קוסמטיים מציעים יתרונות רבים מספור. בין היתר, הם מסייעים בבעיית עור נפוצה למדי, באקנה.

מוצרים קוסמטיים שונים יכולים למנוע אקנה, בעוד אחרים עלולים לעורר את הפצעונים באזורים שונים בפנים.

בזכות המאמר שלפניכם, תוכלו לקבל מושג נרחב יותר אודות הנושא, לבחון אילו מוצרים קוסמטיים יכולים לסייע ומאילו מוצרים כדאי להימנע.

מה זה אקנה?

לפני שנבחן אילו מוצרים קוסמטיים יכולים לסייע או לגרום לאקנה, כדאי לבחון קודם מה זה אקנה? אקנה הנו בעיית עור, המתבטאת בפצעים בפנים, בעיקר באזור הלחיים, השפתיים והמצח.

רבים סובלים מבעיה זו, אולם היא מתבטאת באופן שונה מאדם לאדם. אצל אחד יכולים להופיע אינספור פצעים על הפנים, בעוד אצל האחר יופיע פצעון אחד, רק מדי פעם.

בדרך כלל יש אקנה בגיל ההתבגרות, על כן הפצעים הללו מכונים גם "פצעי בגרות". עם זאת, הם יכולים להופיע בכל גיל, גם אצל תינוקות וגם אצל מבוגרים. לרוב, האקנה מחולק לשלושה סוגים עיקריים: אקנה נעורים, אקנה הורמונאלי ואקנה קוסמטי.

אקנה הורמונאלי מופיע לרוב אצל נשים בגילאי ה-30, כשהפצעים מופיעים בדרך כלל באזור הלסת והסנטר.

לעיתים, אקנה עלול להתפרץ בשל תגובה אל מוצרים קוסמטיים שונים, בעיקר בשל חוסר התאמתם אל עור הפנים או שימוש יתר.

כיצד לבחור מוצרים קוסמטיים?

מאחר וישנם מוצרים קוסמטיים שונים אשר עלולים לעורר את האקנה, יש לבחור בקפידה את המוצרים בהם אתם נעזרים. מבחינת מוצרי האיפור, מוטב לבחור מייק-אפ, צלליות וסמקים שהנם מבוססים על אבקה ומכילים צבענים טבעיים. לאילו הסובלים מפצעים באזור השפתיים, מוטב שלא להשתמש בשפתונים שמנוניים.

בכל הנוגע אל בשמים ואפטרשייב, מוצרים קוסמטיים אלו אמנם מעניקים ריח טוב, אולם עלולים ליצור תגובה שלילית בעור. בכדי להימנע מכך, כדאי לבחור מוצרים ללא מושק, ברגמוט או אמברט.

כמו כן, כדאי לנסות את טיב המוצרים על שטח עור קטן, לדוגמא מאחורי האוזן, ולראות אם הם מעוררים איזשהו גירוי.

מוצרים קוסמטיים כגון מסירי איפור או קרמים לפנים, עלולים לכלול שמנים מסוגים שונים. שמן זה עלול לגרום לפצעונים בעור, מאחר והוא מגרה את העור וסותם את הנקבוביות. על כן, מוטב לבחור מוצרים קוסמטיים ללא שמן כלל. מרבית מוצרים אלו מציינים על גבי האריזה החיצונית כי הם נטולי שמן.

טיפול ומניעת אקנה

עם הזמן, התפתחו דרכים נהדרות לטיפול באקנה. מלבד טיפולים שונים, כגון טיפול באור כחול, ומיני תרופות, כגון אנטיביוטיקה, ישנם מוצרים קוסמטיים רבים המונעים ומטפלים באקנה. כל טיפול צריך להיות מותאם על פי חומרת האקנה, הגיל והרגישות האינדיבידואלית של המטופל או המטופלת.

מרבית הטיפולים כוללים ניקוי קפדני של עור הפנים באמצעות סבונים עדינים למיניהם. מוצרים קוסמטיים אלו מאפשרים לנקות את הפנים כראוי, מבלי לגרות את הנקבוביות. כמו כן, ישנם מוצרים קוסמטיים העשויים ג'ל, החודר אל שכבות העור והורג את החיידקים.

מוצרים קוסמטיים אלו יש לשים על הפנים לקראת שעות הלילה, בהתאם להנחיות הרופא, הרוקח או הקוסמטיקאית. בכדי לשפר את הטיפול, כדאי להימנע משימת מוצרים קוסמטיים כגון סבונים חזקים או תכשירים שומניים.

כמו כן, מומלץ שלא לאכול מזון שומני או חריף, אשר עלול לגרום להתפרצות מחודשת של האקנה, ולא לרחוץ את הפנים פעמים רבות.

המרכז לטיפול באקנה

המרכז לטיפול באקנה מתמחה במתן מידע בתחום הטיפול באקנה, כל מה שרציתם לדעת על טיפול באקנה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה: